החלפת צנרת

החלפת צנרת

אחת הבעיות הנפוצות איתן צריכים להתמודד דיירים בבניינים רבים, הינן בעיות בצנרת, אשר מצריכות לא פעם תיקון או החלפה של הצנרת. הן יכולות להתרחש משלל סיבות, כמו פיצוצים ונזילות שהתרחשו כתוצאה מצנרת ישנה, שיפוץ של דירה והחלפת הצנרת הישנה בצנרת חדשה, ושיפוץ של חדרי האמבטיה. האמת היא, שאין זה משנה מהי הסיבה העיקרית לבעיות בצנרת, אולם יש לדעת שמדובר בעבודה מורכבת, אשר דורשת ידע, מיומנות גבוהה והתמחות בסוגים הרבים של צנרות שקיימות היום בשוק.

בעיות בצנרת אצל וועדי בתים

כחלק מניהול ומאחזקה שוטפת של מבנים, פונים אלינו וועדי בתים רבים, שנתקלים בבעיות שונות עם הצנרת. לרוב, מדובר בבניינים ישנים עם צנרת ברזל ישנה ורקובה, שגרמה להצפות ולנזילות חוזרות ונשנות אצל הדיירים בבניין. הידע, המקצועיות והניסיון הרב שרכשנו עם השנים, מסייעים לנו לאתר את הנזילות ולטפל בהן באופן המקיף והיסודי ביותר. תיקון זה, מבטיח יעילות וחזרה מהירה לשגרת החיים התקינה. ופעמים רבות על מנת להפסיק את הסבל, אף נדרש להחליף את הצנרת הראשית כולה .

נסביר כעת מספר דברים חשובים בהקשר של צנרת, נזילות בצנרת ואופן ההתמודדות שלנו בתקלות מסוגים אלה.

צנרת הבית

צנרת הבית מורכבת משני צינורות עיקריים, הראשון נועד להוביל את המים מצינור המים המרכזי לברזים, והשני, ביוב המנקז את המים שבהם השתמשנו, אל הביוב המרכזי. מיקום הצינורות הוא ברוב המקרים, מתחת לרצפת הבית. משמעות הדבר היא שהחלפת הצנרת הופכת להיות פעמים רבות לפעולה מורכבת שכן היא דורשת להרים את אריחי הרצפה.

צנרת ראשית בבניינים

בבניינים חדשים ישתמשו בעבודות האינסטלציה רובן ככולן בצנרת פלסטיק לסוגיה השונים אך בבניינים ישנים נפוצה הבעיה של צנרת ברזל מרכזית ישנה המתפוצצת ומתוקנת פעמים רבות בשנה, דבר הגורם לנזק ולסבל רב לדיירי הבניין.

סוגי צנרת

היום ניתן למצוא סוגי צנרת רבים. ביניהם צנרת מסוג SP, צנרת מסוג קסגול, צנרת מסוג מולטיגול, צנרת מסוג פלגל , צנרת מסוג פולירול, צנרת ברזל, צנרת נחושת ועוד. הצנרת פלסטיק, הנפוצה, מגיעה בשילוב אלומיניום, אשר עמידה בפני נזקים, לא מעודדת את ההצטברות של האבנית ועמידה לאורך זמן. הבחירה בין סוגי הצנרות נעשית על פי שיקולים של ייעוד, איכות והתאמה ליכולותיו של האינסטלאטור. יש לדעת, כי במידה ותעשה בחירה של צנרת שאינה מתאימה, עלולים להיגרם קשיים ושיבושים שונים, גם במהלך העבודה וגם לאחריה. לכן, חשוב במיוחד בתחום זה, לבחור באיש מקצוע, מומחה ומיומן.

כיצד נזהה בעיות בצנרת?

יש מספר סימנים שיכולים להעיד על בעיות בצנרת, כמו רטיבות בקירות ובמרצפות, וכן חשבונות מים גדולים. למרות זאת, לא תמיד יהיה צורך להחליף את כל הצנרת בבניין או בדירה. לעיתים, התקלות הן קטנות, כמו חיבור לא מחוזק של הצינור, או חור בצינור ברזל ישן שנוצר כתוצאה מבלאי. בתקלות מהסוג הזה ניתן לטפל באופן נקודתי, ולא נצטרך להרים את כל המרצפות בדירה.

בדיקה לאיתור נזילות

במקרים מסוימים, יש קושי לדעת היכן קיימת הבעיה, ואז יש צורך להשתמש באמצעים מתקדמים, שמסייעים לאתר את הנזילה באופן מדויק. זוהי למעשה בדיקה של איתור נזילות. בבדיקה זו, עושים שימוש לא פעם במצלמה תרמית, מיוחדת, באמצעותה ניתן לזהות את מיקומי קווי המים ונזילות מים מהקווים, וכן ניתן להחדיר אותה לחור בביוב. באמצעותה, ניתן לעקוב אחר מעבר הצינור כאשר היא מעבירה את הצילום לתוך למוניטור קטן. בכך, אנו יכולים לראות את כל מה שמתרחש במערכת, ולאתר בקלות את מקום הבעיה.

בדיקת לחץ

בדיקת לחץ מאתרת את הנקודות החלשות שבצנרת, ומצביעה על אזורים שיכולים להוות בעיה בעתיד. בדיקת לחץ נעשית באמצעות הזרמה של מים או גז אל צינורות המים בלחץ מאוד גבוה. בכך, ניתן לאתר את התקלה ולטפל בה. במקרה זה, אנו יכולים לחסוך הוצאה גדולה, כאשר מדובר על טיפול שהוא נקודתי בלבד.

מתן פתרונות חימום – במקצועיות וביעילות

אצלנו במתן פתרונות חימום, אנו מספקים מגוון רחב של פתרונות חימום מתקדמים ושירותי אינסטלציה מסוגים שונים, ביניהם גם החלפת צנרת תקולה ובדיקות לאיתור נזילות לוועדי בתים. לא פעם אנו מגיעים לבניינים ישנים ועדים לכך, שלא בוצעה בהן במשך מספר שנים בדיקה יסודית והצנרת הישנה גרמה לנזקים רבים. לכן, ההמלצה שלנו, היא שבמידה ויש לכם בבניין בעיה של צנרת מזדקנת ופיצוצים רבים, אל תהססו. קבלו את ההחלטה בהקדם. ובמידה ואתם צריכים לבצע החלפה של הצנרת הראשית בניין, פנו אלינו לקבלת הטיפול המקצועי, האיכותי והיעיל ביותר.