משאבות חום

water

משאבות חום

בשנים האחרונות עלות המחיה על כל ענפיה השונים התייקרה באופן משמעותי. החל מההוצאות על מזון וניקיון דרך ההכבדה בעול המיסים הגדל וכלה בעלויות האנרגיה השונות.

עובדות אלו הובילו את הצרכנים לחפש דרך חדשה לחיסכון והיא נמצאת דווקא בתחום שרבים מאתנו כלל לא חשבו שניתן לחסוך בו. בואו להכיר את הדרך החדשה לחיסכון בעלויות חימום – חימום מים וחימום הבית – למוסדות ולפרטים: משאבת חום.

מערכות לחימום מים

לפני שנכנס אל עובי הקורה ונציג בפניכם את הפתרון המהפכני הנוגע למערך חימום המים, אנו רוצים להציג בפניכם את האפשרויות הקיימות כיום ומותקנות בבית הפרטי של כל אחד ואחד מאתנו.

האפשרות הראשונה היא כמובן שימוש בדוד שמש או דוד חשמל. שתי אפשרויות אלו זמינות כמעט בכל בית אב אך הן סובלות מחסרון משמעותי בכל הנוגע לתפוקה בימים בהם השמיים מעוננים ולעלויות התפעול המטפסות גם הן מעלה מעלה עם כל שנה שעוברת.

בשוק העסקי בו פועלים מוסדות וארגונים הזקוקים למערכות חימום מים נפוצות בעיקר מערכות לחימום מים המופעלות בבנזין, סולר או גז. כאן, אומנם אין חשיבות לתנאי מזג האוויר, אך, עלויות התפעול יקרות מאוד וגדלות משנה לשנה.

מערכות לחימום הבית

בנוסף להוצאות על חימום מים, הוצאות הנפרסות על כל השנה, ישנה הוצאה נוספת שגם היא כבדה מאוד והיא ההוצאה על חימום הבית או המבנה בחודשי החורף. הפתרונות הנפוצים לחימום הבית הם חימום בגז, חימום בנפט או מיזוג בעוצמה ועלות גבוהה.

משאבות חום לחימום ביתי ולחימום מים

הפתרון למערכות החימום הפועלות כיום, אשר סובלות מחסרונות רבים, נמצא במערכת חימום מים / חימום ביתי חדשה הפועלת בעיקרון שונה לחלוטין ומוכרת בשם משאבות חום.

משאבת-חום

עיקרון החימום במשאבות החום דומה לפעולתו של מזגן. בעיקרון חימום זה מקבלת המערכת את אנרגיית החום הזמינה בסביבה לתוך גז הנמצא במערכת הסגורה ועל ידי דחיסתו קדימה היא מעלה את הטמפרטורה.

לאחר שטמפרטורת הגז עלתה מתקדם הגז במערכת עד לשלב חימום המים לטמפרטורה הנדרשת. בשלב זה משתחרר החום מתוך הגז עצמו ומועבר אל מערכת החימום שאז נהנית מהאנרגיה.

השימוש במערכת הכוללת משאבת חום לבית או משאבת חום למוסדות מובילה לחיסכון עצום של עד שבעים אחוז מעלויות התפעול של מערכת דומה המופעלת בגז, סולר או בנזין ולמעשה היא מערכת חימום המים האקולוגית והזולה ביותר הזמינה כיום בשוק.

משאבת החום עובדת עם מערכות הסקה קיימות או חדשות או עם חימום תת רצפתי במים.

משאבות חום - מחירים

מחירה של משאבת החום משתנה על פי גודל המשאבה ועל פי תפוקת האנרגיה שלה. לכן, מחירה יכול להשתנות בין מערכת משאבת חום המיועדת לבית פרטי לעומת משאבת חום מרכזית המותאמת למוסדות וארגונים. בנוסף ישנן מערכות המותאמות עלבודה במזג אוויר קיצוני יותר, דבר המייקר את המערכת.

חשוב לציין כי גם במקרים בהם מחירה של משאבת החום גבוה יותר מהתקנת דוד שמש או דוד חשמל כנהוג בדרך הישנה היא תשיב לכם את ההחזר על ההשקעה בתוך שנה עד שלוש שנים מיום ההתקנה ותסייע לכם המשיך לחסוך גם לאחר תקופה זו לאור מחיר השימוש הנמוך של משאבת חום.

אל תתפתו לפעול שוב בדרכים הישנות ולהשיג תוצאות שונות מהעבר. פנו אלינו עוד היום ואנחנו נדאג שתוכלו ליהנות ממים חמים ומחיסכון משמעותי לכל אורך השנה , גם כאשר השמיים סגריריים במיוחד ועלויות מוצרי האנרגיה מרקיעות שחקים.

אצלנו במתן מערכות חימום תוכלו לקבל שירות של התקנת מערכות של משאבות חום בשילוב עם מערכת החימום המתאימה לכם – חימום מים, שילוב עם מערכות הסקה או התקנת מערכת מושלמת של משאבת חום וחימום תת רצפתי מבוסס מים.

קראו עוד על חימום תת רצפתי בעמוד זה

קראו עוד על צורת העבודה של משאבת חום פה

פתרונות חימום נוספים:

המלצה חמה:

 

משאבת חום מתאימה להתקנה גם
בבתים פרטיים בהם קיימת
מערכת הסקה על בסיס מים.
גם אתם תוכלו לחמם בלי חשבון!

 

צרו עימנו קשר למידע נוסף על
התאמת פתרון של משאבת חום