סוגים שונים של מערכות חימום לבית

 

העונה הקרה בישראל נפרשת על פני מספר חודשים, ומחייבת אמצעי חימום ביתיים נאותים. לשם כך ניתן למצוא מגוון מערכות חימום ביתיות הנבדלות אחת מהשנייה בתכונותיהן, ביתרונות ובחסרונות שלהן. כדאי להכיר את הסוגים השונים של מערכות חימום לבית לפני שבוחרים את הפתרון המתאים.

המשמעות של מערכות חימום ביתיות

כיום יש אמצעים מגוונים לחימום והסקת הבית. זה מתחיל עם אמצעי חימום מקומיים לחדרים וחללים ספציפיים בבית, כמו מפזרי חום ותנורי גז או ספירלה, וממשיך למערכות חימום מקיפות לבית כולו. כלומר, מערכת הסקה מרכזית וחימום תת רצפתי.

במרבית המקרים, עדיף לתכנן ולהתקין מערכות הסקה בשלבים של תכנון הבית או במהלך שיפוץ מקיף, לאור כך שהן דורשות תשתיות נאותות. מבין מערכות אלו, יש לבחור במערכת חימום כדאית ויעילה המספקת חום כמה שיותר נעים ואחיד.

לחצו כאן למידע נוסף

קריטריונים עיקריים לבחינת אמצעי חימום

כשרוצים לבחון סוגים שונים של אמצעי חימום לבית, ישנם מספר קריטריונים שחשוב לקחת בחשבון:

פיזור חום: יש לבחון את מידת פיזור החום בחלל, בין אם מדובר בחום נקודתי או מקיף.

בטיחות: נושא הבטיחות מאוד חשוב בבחירת מערכות חימום ובהתקנתן, בייחוד למי שיש לו בבית ילדים קטנים.

איכות החימום: כל גוף חימום מפיק חום המשפיע אחרת על אוויר הבית: אוויר יבש או מחניק, או אוויר טבעי ונעים.

עלויות: בבחירת מערכת חימום יש לקחת בחשבון עלויות התקנה ועלויות שימוש שוטף.

עיצוב: יש לשים לב לחזות גופי החימום ויכולתם להשתלב בחללי הבית.

מערכת הסקה תת רצפתית לבית

מערכת הסקה תת רצפתית לבית, הינה מערכת חימום סמויה מהעין, בטוחה מאוד לשימוש. היא מותקנת מתחת לרצפות, ללא מגע ישיר עם גוף החימום, ומעניקה לבית חום אחיד שאינו מייבש.

מערכות אלו מנצלות באופן שלם את תכונתו של החום לעלות למעלה, מהרצפה ועד התקרה, ובעונה הקרה מספקות רצפות חמימות שמאוד נעים ללכת עליהן, אפילו יחפים.

כמו כן, המערכות מגיעות עם שתי שיטות פעולה. האחת, היא מערכת צינורות סגורה של מים  עם עלות התקנה יקרה, אך מצד שני חסכונית מאוד לשימוש. השנייה, היא מערכת חימום תת רצפתי על בסיס חשמל, הכוללת התקנה של גופי חימום, שטיחים וכבלי חשמל מתחת לרצפות. זוהי מערכת יחסית זולה להתקנה ויחסית יקרה לשימוש.

מערכת הסקה מרכזית לחימום הבית

מערכת הסקה מרכזית לבית, היא למעשה שם כולל עבור אמצעי חימום מגוונים המספקים חימום מקיף לכל חדרי הבית.

למשל, ניתן למצוא מערכת הסקה מרכזית המבוססת על מערך של צינורות מים חמים, המובילים למערך של רדיאטורים שפזורים ברחבי הדירה בצמוד לקירות ומספקים אמצעי חימום מקיף.

בנוסף, מערכת הסקה מרכזית עם רדיאטורים יכולה להתבסס על סולר, או על שמן וגז. אם מדובר בסולר יש גם צורך בהתקנת מיכל חיצוני, ואם בגז, יש צורך להתחבר לתשתיות ציבוריות.

בכל מקרה, כל מערכות ההסקה נדרשות בהתקנה של מערך צינורות בקירות הבית או מתחת לרצפה.

אחד מיתרונותיהן של המערכות, הוא תרמוסטט לשליטה על מידת החום בחדרים והחללים השונים בבית.

כמו כן, חימום הבית עם הסקה מרכזית מעניק חום נעים, אולם המערכות פחות יעילות בפיזור אחיד של החום בהשוואה למערכות הסקה תת רצפתיות.

יש לציין כי מערכות הסקה על בסיס סולר מאוד יקרות בימינו לשימוש.

מערכות חימום ביתיות

חימום מרכזי לבית באמצעות מזגנים

מזגנים הם אמצעי מאוד נפוץ בישראל לחימום הבית. למעשה, ישנם כאלה המוצעים בימינו גם כמערכת מקיפה לכל חדרי הבית. כלומר, יחידת כוח חיצונית מרכזית ויחידות קצה המפוזרות בחדרים.

לעומת מכשירי חימום חשמליים אחרים, מזגנים נחשבים לחסכוניים בצריכת החשמל, בתנאי שמתחזקים כמו שצריך את מערכת המיזוג. כמו כן, מזגנים מחממים מאוד מהר את החלל והם מאפשר לשלוט במידות החום באופן פשוט וקל.

המזגן מספק אמצעי למיזוג וקירור הבית בעונה החמה, והוא נחשב לאמצעי חימום בטוח לשימוש. יחד עם זאת, חימום במזגן גורם לייבוש האוויר ולירידה בכמות החמצן שבחדר.

יש גם לקחת בחשבון שאם לא מנקים את המסננים שלו, הוא יוציא אוויר מאובק ומעופש, מה שעלול להיות בעייתי לאנשים קשישים, לתינוקות ולמי שסובל מבעיות נשימה ומאלרגיות.

מערכות הסקה ביתיות עם משאבות חום

משאבות חום מהוות אמצעי עכשווי, יעיל, חסכוני וירוק לחימום.

הן מצויות במערכות הסקה בבית על בסיס מים, לרבות מערכות הסקה מרכזיות חדשות וישנות, ובמערכות חימום תת רצפתי.

מדובר במשאבות חשמליות שמותקנות מחוץ לבית, המזכירות יחידה חיצונית של מזגן. הן יכולות בעזרת גז לקלוט חום שיש בחלל הבית, להמירו לחימום מים שזורמים בצנרת של מערכת ההסקה, ומכאן לחמם את החדר.

יש להן עלויות תפעול מאוד נמוכות בהשוואה לפתרונות אחרים, והן גם מאפשרות לחמם מים המיועדים לרחצה.

חברה מומלצת להתקנת מערכות חימום

בכדי לזכות בכל היתרונות שיש למערכות חימום, חשוב להתקין אותן על ידי חברה מקצועית ומנוסה. חברת מתן הפועלת בתחום כבר מעל שני עשורים, מספקת מערכות חימום תת רצפתי מתקדמות על בסיס מים או חשמל, עם אחריות מלאה למשך עשר שנים.

היא עובדת עם מרבית היצרניות ומציעים מגוון דגמי מערכות העשויות מחומרים איכותיים ביותר. ביכולתה לספק לכל לקוח ולכל חלל מערכת מתאימה, כאשר העבודות מבוצעות עבור מחיר הגון ברמה מקצועית חסרת פשרות.

כל זאת, לצד יחס אישי ללקוח וליווי לכל אורך תהליך ההתקנה מבחינת תוכניות בניה, בחירת מערכת מתאימה ועד להתקנתה בבית.

הזמנת מערכת חימום תת רצפתי מחברת מתן פתרונות חימום

חברת מתן פתרונות חימום הוקמה בשנת 2002. היא מנוהלת ע”י מתן לבנוני, בעל ניסיון עשיר כקבלן המביא עימו ידע בתחומי הבניין, הבידוד, האינסטלציה והחשמל.

החברה מתמחה בהקמת מערכות חימום תת רצפתיות ובמתן פתרונות חסכוניים למערכות חימום מים והסקה קיימות, בשיטה חדשנית שהולכת ותופסת תאוצה.

החברה שואפת להעניק שירות אישי, אמין ומותאם לכל לקוח ומלווה כל פרויקט במחויבות ובאחריות.

מתחילת פעילותה, החברה ביצעה התקנות רבות עבור בעלי בתים פרטיים, בניינים משותפים, מלונות, אכסניות, מקוואות ומפעלים.

למה כדאי לעבוד עם מתן פתרונות חימום

מגוון מערכות לבחירה: החברה עובדת עם רוב החברות בשוק ותוכל להתאים את המערכת שבאמת מתאימה לכם. ניתן לבחור מבין מגוון האפשרויות את המערכת שהכי מתאימה לצרכים.

איכות החומרים: החברה בחרה את החומרים הכי איכותיים שיש, מהיצרנים הטובים בארץ ובעולם. באחריות.

ניסיון רב שנים: מעל 20 שנה בתחום החימום שמתווספות לשנים הרבות שהחברה עסקה בבניית בתים.

אחריות רבת שנים: החברה שואפת להיות תמיד שם בשביל הלקוחות שלה.

אמיתיים בייעוץ: החברה מספרת כי היא שמה את טובת הלקוח מול עיניה, וזאת גם הסיבה שהיא יודעת להגיד ללקוח כשהוא לא צריך את מה שיש לה להציע.

עבודה סופר מקצועית: אנחנו לא מתפשרים על איכות העבודה!

מוניטין מצטבר: כי אין תחליף לשם הטוב שצברה.

ראיה כוללת ופתרונות יצירתיים: כיוון שהחברה הגיעה מתחום הקבלנות, הידע המצטבר שלה בכל תחומי הבניה, מאפשר לה לתת פתרון גם במצבים מסובכים.

עבודה עברית: צוות של חבר׳ה טובים, ״משלנו״.

קשר אישי: לקוחות החברה נשארים בקשר גם אחרי גמר העבודה.

זמינות ללקוחות: הטלפון נשאר זמין גם ב- 16:00.

ללכת על בטוח בחימום הבית

מתן פתרונות חימום, תכנון ואחזקה של מערכות חימום ממליצה בחום על מגוון פתרונות תכנון, הקמה ואחזקת מערכות חימום לבתים פרטיים ומוסדות והסבת מערכות מים קיימות ומזמינים אתכם ליהנות ממערכות לחימום מים וחללי מגורים הפועלות בשיטה חסכונית, יעילה ומותאמת במיוחד עבורכם.

להתייעצות מקצועית, גם בנושא עלות מערכת חימום תת רצפתי, ניתן ליצור קשר עם חברת מתן

בטלפון 02-9400777.