חיסכון

חימום למוסדות

מוסדות רבים הנדרשים לחמם מים בכמות גדולה כמו בתי הארחה, בריכות ציבוריות וכמובן גם מקוואות, נתונים לחסדיהם של מחירי הסולר, הגז והבנזין הגואים אשר מאמירים משנה לשנה.

אם מאסתם בתשלומים ואתם מעוניינים להכיר דרך חדשה לחימום מוסדות אנחנו מזמינים אתכם להכיר את מערכות החימום המתקדמות ביותר המותאמות לעבודה בנפחים גדולים שיכולות לחסוך לכם הרבה מאד כסף כבר בשנה הקרובה.

חיסכון בחימום מים למוסדות? המצב כיום.

רגע לפני שנציג לפניכם את המצב הקיים, נרצה להתעכב על מערכות חימום המים הזמינות כיום בבתי עסק רבים, הנדרשים לחמם מים בכמויות גדולות לצרכים שונים.

הפיתרונות הזמינים כיום בשוק, מתמקדמים בעיקר בפיתרונות המבוססים על שריפתם של חומרי בעירה שונים, תהליך בו נפלטת אנרגיית חום רבה המובילה לחימום המים. בתהליך זה, אנו נדרשים לשלם סכומים גדולים על חומרי הבעירה היקרים.

היות וכל מוסד המפעיל מערכת לחימום מים, זקוק להפעלתה באופן רציף לכל אורך השנה. הופך נושא חימום המים להוצאה כבדה אשר הולכת ועולה משנה לשנה.

משאבות חום – הדרך החדשה לחיסכון.

אחרי שלמדנו מהו המצב כיום, נתקדם אל עבר טכנולוגיית המחר שזמינה בעבורנו כבר היום ונכללת תחת הכותרת – משאבות חום.

משאבות חום הינו מוצר חדש יחסית העושה שימוש בטכנולוגיה ותיקה מאד המוכרת לכולנו בעת השימוש במקרר ובמזגן הביתי.

משאבות החום יודעת לנצל אנרגיית חום האצורה באויר שסביבנו ובעזרת מעגל דחיסת גז מיוחד נוצר חום גבוה ,המועבר לחימום מים .

בזכות השימוש באנרגיה זמינה וחינמית המצויה באויר עלות הפקת החום הינה נמוכה ביותר.

Heat_pump_diagram

משאבות חום – כמה באמת אפשר לחסוך?

על פי מחקרים שונים שנערכו בתחום הייעלות האנרגטית נמצא כי משאבות החום היא אמצעי החימום הייעיל ביותר הזמין כיום בשוק האנרגיה העולמי ובשל כך היא גם אמצעי החימום המומלץ ביותר לבתים פרטיים וכמובן גם למוסדות גדולים.

יעילותה של המערכת נמדדה במחקרים שנערכו גם כאן בארץ ,על ידי חברת החשמל לישראל, ואשר תוצאותיההם התפרסמו בעלון מקצועי שהוצא לאור ע”י חברת החשמל בו נקבע באופן חד משמעי כי משאבות חום הן אמצעי החימום היעיל והזול ביותר למוסדות ואירגונים.

אבל מעל לסיכומים היפים נרצה לרדת לרמת המספרים ולבחון מה המערכת יכולה לעשות למעננו מבחינה כספית.

מתוך ידיעון חברת החשמל

על פי הנתונים, החיסכון בעת המעבר למשאבות חום יגיע ויעלה ל-80% מעלות החימום הכוללת של המוסד ועשוי להגיע למאות אלפי שקלים בשנה!

משמעות הדבר פשוטה – את עלות המערכת עצמה ניתן להשיב כבר בתוך שנה מיום התקנת המערכת ולהמשיך וליהנות מחיסכון אדיר לאורך שנים ארוכות, תוך שימוש בפיתרון טכנולוגי מתקדם ,ירוק ואקולוגי.

Heat_pump_picture

*התמונות המופיעות במסמך זה נלקחו מתוך ידיעון חברת החשמל לישראל – פאזה