חימום בריכות שחייה

חימום בריכות שחייה

 

 

טבילה בבריכה היא ללא ספק אחד מהרגעים האהובים ביותר על כל אחד מאתנו. עם זאת, כאשר מגיעים ימי החורף הקרירים רבים מאתנו מוותרים על התענוג גם כאשר הבריכה נמצאת ממש בחצר הפרטית שלנו.

 

הסיבה לכך פשוטה, מימי הבריכה קרים מידי לרחצה. התקנה של מערכת לחימום בריכת השחייה ועלויות התפעול הנלוות הופכות את התענוג עצמו ליקר מידי ופשוט לא משתלם. מסיבה זו רבים מבתי המלון והמוסדות השונים מוותרים גם על השמשת הבריכה בחודשי החורף וחוסכים בעלויות.

חימום בריכה יעיל

 

כיום, בריכות השחייה הפועלות בחודשי החורף הקרירים מחוממת לרוב לטמפרטורה הנעה בין עשרים ושמונה לשלושים מעלות. פעולת החימום עצמה מתבצעת באמצעות מערכת ההסקה הביתית המופקדת על חימומו של הבית או המוסד כולו.

 

משמעות הדבר היא כי מערכת החימום של הבריכה עושה שימוש בסולר, בנזין או נפט לצורך חימום המים, בתהליך בו מתבצע סחרור של מי הבריכה דרך פלטות חום המתחממות באמצעות מים חמים המגיעים ממערכת ההסקה.

 

התייקרותם התמידית של חומרים אלו מובילה להתייקרות תמידית בהליך הפעלת חימום בריכה ולכן בעלי מוסדות ובריכות פרטיות מבטלים את פעילות הבריכה בחודשי החורף או מאריכים את פעולתה לתקופה קצרה בעונות הסתיו והאביב.

משאבת חום לבריכה

 

הרצון לחימום בריכת שחייה גם בתקופת החורף הקרירה מבלי להגיע למעמסה כלכלית הוביל לפיתוחה של משאבת חום המופעלת בחשמל אשר ביכולתה לעמוד בלחץ העבודה הדרוש לחימום בריכת שחייה.

 

תהליך חימום הבריכה באמצעות משאבת חום דומה לאופן פעילותו של המזגן הביתי. בתהליך החימום המשאבה אינה זקוקה לחומרי בעירה שונים והפעלתה מתבצעת באמצעות חשמל. עובדה זו מבטלת את הצורך בצוברים, ארובות או חדרי הסקה גדולים.

 

יעילותן של משאבות החום נבדקה בעבר על ידי חברת החשמל לישראל שהציגה את משאבות החום כאמצעי החימום החסכוני ביותר אשר יכול להוביל לחיסכון של עד שבעים אחוזים מעלויות החשמל של מערכות חימום הנפוצות כיום בשוק.

 

חשוב לזכור כי היות ומדובר במערכת סגורה בה החום נאגר בתוך המערכת על ידי שימוש בגז ולא על ידי בעירה לא קיימת זליגת חום אל מחוץ למערכת.

 

משמעותו של נתון זה היא כי ניתן לחמם את הבריכה לטמפרטורה הרצויה על ידי שימוש בתרמוסטט בכל מזג אוויר ואפילו כאשר הטמפרטורה בחוץ מגיעה לאפס מעלות צלזיוס.

 

אז, במקום לחוות תסכול על כך שהבריכה עומדת ריקה, או שעלויות התפעול שלה גבוהות במיוחד בתקופת החורף, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו עוד היום.

 

אנחנו, נשמח להתאים עבורכם פיתרון איכותי וחסכוני שיסייע לכם להפיק את המרב מהבריכה שלכם בכל ימות השנה. גם כאשר הטמפרטורה בחוץ ממשיכה לרדת.